If you’re passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don’t miss even the slightest details, buy USB-C Cable Startech USB2C5C50CM White Black 50 cm at an unbeatable price.
- Type:
- USB-C Cable
- Male Plug
- Connections:
- USB-C
- USB 2.0
- USB
- Cable length: 50 cm
- Colour:
- Black
- White
- Material:
- PVC
- Aluminium foil
- Data transfer: 480 MBit/s
- Year: 2018
- Finish: nickel
- Characteristics: Plug and play
- Certificate: RoHS
- Form factor: Straight
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 13 × 1 cm |
| Brand | Startech |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |










There are no reviews yet.