If you’re passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don’t miss even the slightest details, buy USB-C Cable to USB LogiLink CU0174 at an unbeatable price.
- Type:
- Male Plug
- Socket/Socket
- Colour: White
- Connections:
- USB-C
- USB A 2.0
- USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
- Cable length: 1 m
- Approx. weight: 20 g
- Characteristics: Plug and play
- Amperage: 3 A
- Form factor: Straight
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 2 cm |
| Brand | LogiLink |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |













There are no reviews yet.