- You cannot add that amount to the cart — we have 2 in stock and you already have 2 in your cart. View cart
If you’re passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don’t miss even the slightest details, buy USB Cable Startech USBAUB50CMLA Black 0,5 m at an unbeatable price.
- Colour: Black
- Data transfer: 480 MBit/s
- Connections:
- USB B
- USB-A
- USB 2.0
- Micro USB B
- USB
- Micro USB
- USB A 2.0
- Cable length: 50 cm
- Type:
- Male Plug
- Male Plug/Male Plug
- Material:
- PVC
- Aluminium foil
- Year: 2018
- Finish: nickel
- Characteristics: Plug and play
- Certificate: RoHS
- Form factor: Straight
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 11 × 1 cm |
| Brand | Startech |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |

















There are no reviews yet.