- You cannot add that amount to the cart — we have 2 in stock and you already have 2 in your cart. View cart
If you’re passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don’t miss even the slightest details, buy USB to Ethernet Adapter Startech USB31000S2 Grey 0,3 m at an unbeatable price.
- Colour: Grey
- Connections:
- USB
- RJ45
- Ethernet LAN
- USB 3.2
- USB 3.0
- Cable length: 30 cm
- Type: Wired
- Interface: Ethernet
- Material: Plastic
- Data transfer: 5000 Mbit/s
- Characteristics: LED indicator
- Depth: 40 cm
- Power supply: Wired
- Compatible:
- Linux
- Chrome OS
- Certificate: RoHS
- Suitable for: Laptop
- Speed:
- 10/100/1000 Mbps
- 1000 Mbps
| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 5.588 × 3.81 cm |
| Brand | Startech |
Customers reviews
Information
| Product Dimensions | 17.32 x 13.39 x 2.36 inches; 1.5 Pounds |
|---|---|
| Item model number | YGZ53PUBLACKS |
| Department | Womens |
| Date First Available | July 22, 2017 |
| Manufacturer | Sample |
| Raking | #17,785 in Clothing |











There are no reviews yet.